Pusula Harita Yayıncılık Haritalarımız Hakkında

Pusula Harita Yayıncılık Mühendislik olarak ürettiğimiz haritalarımız, tamamen kendi tasarımımız ve üretimimiz olan haritalardır. Haritalarımız Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Harita Genel Komutanlığı tarafından denetlenmekte ve onaylanmaktadır. Haritalarımız üzerinde Pusula Harita Yayıncılık ve MAPIST markası yer almaktadır. Yüksek çözünürlüklü harita baskısı ve ayrıntılı harita baskısı için tek adres Pusula Harita Yayıncılıktır.

Haritalar kendi tasarımlarımızdır ve büyütüldüğünde asla pikselleme yapmaz, yazılar ve ayrıntılar net okunmaktadır. Haritalarımız, firmamız Pusula Harita Yayıncılık Mühendislik’e aittir ve lisanslı haritalardır ve asla 3. kişiler tarafından kopyalanamazlar. Harita kullanımı ile ilgili iki önemli yasal düzenleme olan, Fikir Sanat Eserleri Kanunu ve Harita Üretim Kullanma Yönetmeliği koşullarını sağlayan ürünleri tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Haritalarımız arasında her türlü baskı ihtiyacına yönelik Büyük Boy Haritalar, Büyük Boyutta Forex Haritalar, Büyük Boyutlu Fotoblok Haritalar, Poster Haritalar, Katlamalı Haritalar, Kırımlı Haritalar, Belediye Haritaları, Promosyon haritaları, Sümen Haritalar vb. yer almaktadır.

Harita tipleri arasında da: Dünya Siyasi Haritası, Dünya Fiziki Haritası, Dünya Uydu Haritası, Dünya Limanlar Haritası, Antik Dünya Haritası; Türkiye Siyasi Haritası, Türkiye Fiziki Haritası, Türkiye Karayolları Haritası, Türkiye Postakodları Haritası, Türkiye Uydu Haritası, Turistik Türkiye Haritası, İstanbul Yol Haritası, Turistik İstanbul Haritası, Sultanahmet Haritası, Beyoğlu Haritası, Taksim Haritası vb. yer almaktadır.

Haritalarımız tamamen kendi ürünlerimiz olduğu için tasarımda ve içerikte talebe göre değişiklik yapabilmekteyiz. Teknik ve görsel olarak uluslararası standartlara uygun üretim yapmaktayız. Mevcut haritalarımızda istenilen renk ve boyut değişimini yapabilmekte ve yeni haritaları çok kısa sürede üretebilmekteyiz. Haritalar üzerinde istenilen coğrafi bilgi sistemleri verilerini ekleyebilir, POI veri tabanımızdan istenilen bilgileri harita üzerinde gösterebiliriz. Harita verilerimiz , ShapeFile, SHP, MI, KML, KMZ, NCZ gibi çok kullanılan harita datası formatlarda harita veri tabanımızda yer almaktadır.

Dikkat::: Harita Baskısı ve Kullanımı Hakkında Yasal Uyarı:

Haritalar Fikir Sanat Eserleri Kanununca koruma altında olan eserlerdir. Türkiye’de yayınlanan haritalar Milli Savunma Bakanlığı Harita Genel Komutanlığı tarafından denetlenmektedir. Herhangi bir haritanın izinsiz taranması, kopyalanması basılması, yayınlanması ve dağıtılması suçtur. İnternet’ten indireceğiniz haritalarda da aynı durum söz konusudur.

Çeşitli baskı merkezleri, ozalitçiler, copycenterlarda ve matbaalarda yapılan harita baskılarında kullanılan haritalarla ilgili haritanın üreticisi, harita telif hakkı sahibi hakkında bilgi alıp, telif sözleşmesi olup olmadığını sorunuz. Söz konusu Haritaların Milli Savunma Bakanlığı Harita Genel Komutanlığı tarafından izinli olup olmadığını sorup, baskı yapan firma adına düzenlenmiş yasal izin yazısı ve numarasını sorunuz. Telif anlaşması olmayan, Harita Genel Komutanlığından izni olmayan haritaları kesinlikle almayınız, baskı siparişi vermeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir