Türkiye Fiziki Haritası

Türkiye Fiziki Haritası, Türkiye Coğrafi Haritası olarak da bilinir. Fiziki Haritalar yeryüzü şekillerini en iyi gösteren haritalardır. Yüksekliklere göre renklendirilmiş, 3 boyutlu görünümü sağlayan rölyef tekniği ile 3 boyutlu görüntüyü andıracak şekilde gölgelendirilmiştir. Harita üzerinde Dağlar, göller, nehirler, barajlar, iller, ilçeler, beldeler gibi. coğrafi şekiller ve coğrafi bilgiler yer almaktadır. Günümüzde fiziki haritaların verileri uydu teknolojisi ile radar verileri ile elde edilmektedir.

_tr_fiziki_5

Türkiye Fiziki Haritası hangi boyutlarda basılabilmektedir?

Türkiye Fiziki Haritası’nın harita boyutları taleplerinize göre belirlenebilmektedir. Pusula Harita Yayıncılık olarak ürettiğimiz Türkiye Fiziki Haritası boyutları 70 X 100 cm Harita , 100 X 140 cm Harita , 150 X 220 cm Harita , 100 X 200 cm Harita , 150 X 300 cm Harita  gibi duvar haritaları boyutların yanında, promosyon amaçlı haritalar için kullandığımız 50 X 70 cm, 32 X 68 cm, 21 X 98 cm gibi katlanarak çep haritası olarak cebe ve çantaya sığacak özel boyutlarda baskı yapılabilmektedir.

Türkiye Fiziki Haritası ofisimde kullanabilir miyim?

Türkiye Fiziki Haritası aynı zamanda dekoratif bir özelliğe de sahip dekoratif harita olarak da kullanılır. Rölyefli haritalar oldukları için göze hitap ederler. Harita üzerinde talep edilen grafik çalışmalar ( firmanızın logosunun eklenmesi, bayi noktalarının belirlenmesi vb.) yapılabilmektedir. Haritanızı operasyon haritası olarak kullanmak isterseniz, Harita üzeri selefon (PVC) ile kaplanarak üzerine yazılıp silinebilmesi sağlanabilmektedir. Harita ister fotoblok kaplama, ister forex kaplama, ister çerçeveli, isterseniz de mıknatıslı harita olarak hazırlanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir