Bulunduğunuz Sayfa:: Home // Özel Çözümler // Navigasyon Haritası

Navigasyon Haritası

Kelime anlamı olarak denizde yön bulma bilgi ve becerisi için kullanılan Navigation kelimesinden gelmektedir. Dilimizde de bu anlamda kullanılmakla birlikte, araç içinde kullanılan elektronik navigasyon sistemleri için de kullanılan genel bir tanım halini almıştır.

Navigasyon sistemleri, bünyesinde GPS (Global Positioning System / Küresel Konumlama Sistemi) barındıran, hafızasında bölgenize ait özel sayısal haritaların yer aldığı ve bulunduğunuz noktadan gideceğiniz noktaya kadar rota çizebilen ve size yol gösteren elektronik bir sistemdir. Ülkemizde de navigasyon cihazları kullanımı giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Önümüzdeki zaman içinde sizler için uygun navigasyon cihazlarını incelemeye çalışacağız.

Kelime anlamı olarak denizde yön bulma bilgi ve becerisi için kullanılan Navigation kelimesinden gelmektedir. Dilimizde de bu anlamda kullanılmakla birlikte, araç içinde kullanılan elektronik navigasyon sistemleri için de kullanılan genel bir tanım halini almıştır. Navigasyon sistemleri, bünyesinde GPS (Global Positioning System / Küresel Konumlama Sistemi) barındıran, hafızasında bölgenize ait özel sayısal haritaların yer aldığı ve bulunduğunuz noktadan gideceğiniz noktaya kadar rota çizebilen ve size yol gösteren elektronik bir sistemdir. Ülkemizde de navigasyon cihazları kullanımı giderek yaygınlaşmaya başlamıştır. Önümüzdeki zaman içinde sizler için uygun navigasyon cihazlarını incelemeye çalışacağız.


Bir yorum yaz

Designed by Theme Junkie. Powered by WordPress.